Fagaraš a Piotra Craiului

Fagaraš a Piotra Craiului

Nápad vznikl na zpáteční cestě domů před 2 lety z vydařeného přechodu bulharských hor Vitoša, Rila a Pirin, kdy se v autobuse několikrát ozvalo: „Příště Fagaraš“.

Během náročného přechodu pohoří Fagaraš a Piotra Craiului v Rumunsku, který se uskutečnil ve dnech 18. – 25. srpna 2019, jsme během tří dvoudenních treků přešli ostrý vápencový hřeben (občas jištěný řetízky) Piotra Craiului s nejvyšším kopcem La Om 2208 m s noclehem na Cabaně Curmatura, vystoupili jsme na nejvyšší vrchol Fagaraše a Rumunska Moldaveanu 2544 m s přespáním na chatě Podragu a na druhý nejvyšší kopec Fagaraše Negoiu 2535 m se závěrečným noclehem na Cabaně Negoiu, kde byl úspěšný „výlet“ zakončen za podpory mladých provozovatelů diskotékou s playlistem českých hitů (v Rumunsku hráli Kabáti a dokonce i Kája Gott!).

Východní část Fagaraše připomínala charakterem terénu (skály, občas jistící lana a řetízky) Západní Tatry, Tatry, západní část kolem vrcholu Negoiu spíše Tatry Vysoké. Žádný metr treku zde nebyl zadarmo(!), ale počasí nám přálo celý týden, takže vše proběhlo podle plánu. Dohromady nás bylo 33.

Poznámka: Když se nás na horských chatách Rumuni ptali, zda jsme Češi nebo Poláci, po odpovědi Češi 2x pohotově zaznělo: „Rumburak!“

Na vrcholu Moldaveanu

 

Napsat komentář