Kalendář akcí VHT Přerov 2013

(Download pdf verze)

Vedoucí  

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

Leden

út 1.1. 22. Novoroční výstup na Čekyňský kopecCA (PT) /Účast 19

Hvězdicový výstup na Čekyňský kopec* 10 km* L* KČT TJ Spartak Přerov, Vladimír Wnuk* setkání u Památníku nad Přerovskou roklí 10-14:30 hod

so 5.1. 10. Dálková  jízda Potštát - Přerov (LT) /Zrušeno pro sníh

Potštát - Kozlov - pramen Odry - Velký Újezd (oběd) - Sobišky - Přerov* 35 km* L* Jiří Balcárek ml.* vlak 6:00 hod

so 5.1. 36. Zimní výstup na HelfštýnCA (PT) /4

Hvězdicový výstup na hrad Helfštýn do 14 hod* 12 km* L* KČT SK Přerov, Jiří Švec* vlak 7:56 hod

út 8.1. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* promítání z akcí  

so 12.1. 1. Paprsek (LT) /12

Ostružná - Paprsek - Smrk - Staré Město* 25 km* L* Jiří Balcárek ml.* vlak 5:58 hod

so 19.1. 3. Teplice – Přerov (LT) /3

Teplice n. B. – Maleník – Týn n. B. (hospoda, pivo) – Lipník n.B. – L břeh Bečvy – Kozlovice – Přerov* 30 km, 250 m převýšení* L* Jiří Balcárek ml.* vlak 8:25 hod

so-ne 19.-20.1. 4. Králický Sněžník (ZT) /6

Sněžnice a zimní turistika (stan)* SO* Vít Kožuch* vlak 6:37 hod

so-út 19.-22.1. 1. Šumava (LT) /11

Ubytování Turistická ubytovna Prašily * SO* Karel Ludvík* vlak 0:31 hod* záloha 800 Kč do 10.12.2012

čt-út 24.-29.1. 43. Lyžařský přejezd Jizerských horCA (LT) /14 Foto z akce

Jizerka* túry po lehku v upravených stopách* 6 dnů* Jiří Balcárek ml., KČT Jablonec n. N.* vlak 5:58 hod* startovné 2600 Kč (5 noclehů s polopenzí) do 25.12., možnost kratšího pobytu

 

Únor

út 5.2. Výroční členská schůze* Restaurace Bečva 17:00 hod, zpráva, příspěvky, občerstvení

so-ne 9.-10.2. 7. Přejezd Orlických hor (LT) /45

1. Číhalka - Šerlich – Pěticestí – Hanička – Orlická chata – Chata na Čiháku (nocleh), 2. Mladkov - Suchý vrch - Červenovodské sedlo - Buková hora - Štíty* 43/32/23, 23/12 km* SO, L* Tomáš Beránek* bus 5:30 hod restaurace Parník* startovné 710 Kč (doprava, polopenze), sleva 50 Kč

so 16.2. 2. Hostýnsky pohodově (LT) /2

Tesák – Troják – Bludný vrch – (Lazy) – Troják – Skalný – Bystřice p.H.* 23/30/40 km* L* Jiří Balcárek ml.* bus 7:00 hod.

so 23.2. 4. Jesenícký skimaraton (LT) /Zrušeno

Ramzová - Keprník - ČHS - Praděd - ČHS - Kouty n. D.* 42 km, 1300 m převýšení* O* Karel Ludvík* vlak 4:12 hod

so 23.2. 19. Nízký Jeseník (LT) /7

Moravský Beroun – Hraniční Petrovice – Jívová – Pohořany – Sv. Kopeček* 22 km, 150 m převýšení* L* Jiří Balcárek ml.* vlak 8:02 hod

so 23.2. 24. Šumperská zimní 50CA (PT) /0

Šumperk* 8, 15, 25, 35, 50 km* SO* KČT Šumperk* DDM Vila Doris 7-10 hod* vlak 4:54 hod

 

Březen

út 5.3. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* promítání z akcí

so 9.3. 33. Přerovská padesátka – Memoriál Jiřího CaletkyCA (PT) /9

Přerov* 50, 35, 22, 13 km* L* KČT TJ Spartak Přerov, Vítězslav Vaculík* Sokolovna 7-10 hod

16.3. 22. Setkání s jaremCA (PT) /6

Grygov - Velký Týnec - Hradisko - Tršice - Přerov * 30  km* L* SK Sigma Olomouc MŽ* cíl Malé Hradisko u Velkého Týnce 10–13 hod* vlak 8:02 hod

16.3. 38. Dálkový pochod Drahanskou vrchovinouCA (PT) /0

Rousínov* dle propozic * 8, 15, 21, 25, 35, 50  km* SO* TOM Kačeny Rousínov* start Rousínov, Kalouskova ul. (Svornost)  7–10 hod* vlak 6:00 hod

st.20.3.3Laďa Drda - Himalajské expedice (VHT) /8

Výstupy na 8 000 vrcholy (Mount Everest. Čo Oju, Gašerbrum II, Šiša Pangma, Dhaulágirí)* Sál Agentury pro zemědělství a venkov v 17.00 hod* vstupné 20,- Kč, čtenáři knihovny zdarma

pá 22.3. 18. První jarní pochod – memoriál Arnošta ValentyCA (PT) /2

Zábřeh* 15, 30, 50 km* L* Sdružení GYZA Zábřeh* Gymnázium, nám. Osvobození 16-18 hod* vlak 13:48 hod

23.3. 11. Vítání jara 2013 – setkání pod věží RadíkovCA (PT) /4

Radíkov* libovolná trasa* ?  km* L* KČT TJ Milo Olomouc* cíl restaurace Pod Věží Radíkov do 15 hod* vlak 8:02 hod

čt-po 28.3.-1.4.333. Velikonoční přechod Slovenského rájeCA (VHT) /30

Rokliny Slovenského ráje - dle propozic* 5 dnů, 25 - 38 km/den, až 1100 m/den* SO,O* Jiří Pešák* doprava individuální* startovné 100 Eur, záloha 50 Eur do 1.1.

so 30.3. 15. Setkání s pivemCA (PT) /8

Lhota n. Mor.* cílový pochod Hostinec Pod lipou, Lhota nad Moravou 10 – 14 hod* L* KČT Klub DH Olomouc* vlak 8:02 hod

30.3. 38. Dálkový pochod J.A.Komenského (PT) /1

Ostrava-Vítkovice* start Suchdol n. O., nádraží ČD, cíl tělocvična Sokol St. Poruba * 50, 25, 12 km* SO* SPŠ Ostrava – Vítkovice* vlak 6:25 hod

 

Duben

út 2.4. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod * promítání z akcí

so 6.4. 7. Poslední čaroděj (LT) /10

Jeseníky* Ramzová – Šerák - Keprník - Červenohorské sedlo - Kouty n. D.* 21 km, 873 m převýšení* L* Jiří Balcárek ml.* vlak 6:37 hod

so 13.4.. 2. Na kole kolem Přerova (MTB) /5

Přerovský pěší okruh * Projetí Přerovského pěšího turistického okruhu (Helfštýn – Dřevohostice – Chropyně – Tovačov – Brodek – Tršice – Helfštýn) na bikách* celý okruh 125 km, případně kratší úseky* SO* Vít Kožuch* Odjezd v 8:00 hod u lávky u tenisu na cyklostezce

so 13.4. 16. Po stopách Eskymo WelzlaCA (PT) /5

Zábřeh* 5, 10, 15, 20, 25, 35, 50 km* L, SO* KČT Zábřeh* Městský stadion 6:30-10 hod* vlak 5:52 hod

so 27.4.  39. Přerovský vandr krajem Přerovského povstáníCA(PT) (CT) /380 Foto z akce

Přerov* PT 7, 16, 30, 50 km, CT 8, 40, 60, 110 km* L, SO* Milan Bezděk* Base Camp 7 - 9:30 hod

ne 28.4. 2. Minimum VHT na Skalném (VHT) /Zrušeno

Hostýnské vrchy* Školení a plnění Minima VHT (akce doporučena pro členy, co Minimum nemají)* L* Jiří Balcárek ml.* vl.auta 8:00 hod parkoviště Koloseum na Želátovské ul. nebo bus 7:00 hod* přihlášky do 22.4.

 

Květen

so 4.5. 42. Moravianská padesátkaCA (PT) /3

Hlubočky-Mariánské údolí* PT 15, 25, 35, 50 km, CT 25, 50 km* L,SO* KČT Moravia Hlubočky* Kulturní dům 7:30-9:30 hod* vlak 5:58 hod

so 4.5. 42. Memoriál R. Ambrože a F. KrušeCA (PT, CT) /2

Moravičany* PT 7, 15, 20, 35 km, CT 20, 40, 60 km* L,SO* Sokol Moravičany* Prezentace: sokolovna Moravičany 7 – 11 hod* startovné 50 Kč, vlak 5:58 hod

út 7.5. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* promítání z akcí

st 8.5. 24. První slanění na SkalnémCA (VHT) /33

Tesák – Skalný (slaňování) – Bystřice p. H.* 13 km* sraz na Skalném v 9.30 hod* L* Jiří Balcárek ml.* bus 7:00 hod* lano a lezeckou výstroj zajišťuje pořadatel, špekáčky, za nepřízn. počasí se akce nekoná

st 8.5. 12. Vítkovská 50CA (PT) /2

Vítkov* Průběžný start 7 - 10 hod náměstí J. Zajíce, budova MěÚ* 10 - 50 km* L, SO* Václav Koutný* vlak 6:25 hod

so 11.5. 36. Putování za bohutínskou žábou – memoriál Ivo KotrašeCA (PT) /2

Bohutín* PT 8, 15, 25 ,35 lm, CT 26, 40, 65 km* L,SO* Obecní úřad Bohutín* tělocvična 6 - 10 hod* vlak 5:58 hod

pá-ne 17.-19.5. 1. Chočské vrchy (VHT) /24

Lúčky - Liptovský hrad - Velký Choč (1611m) - Šipruň (1461m)* 3 dny* SO* Juráš Balcárek* bus 5:00 hod od mašinky* záloha 20 Eur (ubytování Lúčky, Penzion Zuzana, max. 17 osob) do 5.3., doprava busem 650 Kč

so 18.5. 45. 36 000 Valašských kroků (PT) /5

Hostýnské vrchy* Lazy – Troják – Rusava 25 km, Troják – Rusava 15 km* L* KČT TJ Spartak Přerov, Stanislav Dostál* Bazén 7:45 hod

so 18.5. 9. Smržické vandrCA (PT)(CT)(MTB) /1

Smržice* pěší 15, 22, 28, 40, 50 km, cyklo 20, 34, 50, 110 km, MTB 14, 28 , 40, 58 km* L, SO* KČT Smržice* start Kulturní dům od 7:00 hod

pá-ne 24.–26.5..Zkoušky vedoucích a cvičitelů VHT na Rumpálu (VHT) /Zrušeno

Rumpál-Skelná Huť* Zkoušky vedoucích a cvičitelů VHT* KČT VHT Radnice, Petr Pola, 605 737 448, pola.petr@tiscali.cz* přihlášky do 15.5.

so 25.5. 16. Pivovarská čtvrtkaCA (PT)/0

Hanušovice* turistický pochod* trasy 6 - 22 km* L* start Hanušovice, Šumperk, Králíky* cíl Hanušovický pivovar* vlak 6:02 hod

so 25.5. 37. Putování za Loštickým tvarůžkemCA (PT)(CT)/0

Loštice*PT 50, 35, 25, 15, 8 km, CT 15, 30 50 km* SO* KČT Loštice* Hřiště kopané od 7 hod* vlak 5:52 hod

so-pá 25.-31.5. 1. Cyklostezka Inn a Isar (CT) /26 Foto z akce

Cyklo podél řeky Inn ze švýcarského Malojapass před Innsbruck a podél řeky Isar z Alp přes Mnichov k Dunaji* Inn: Malojapass – Svatý Mořic –  Suchs – Pfunds – Landeck – Zirl, Isar: Scharnitz – Mnichov – Deggendorf* 7 dnů, 510 km* L, SO* Tomáš Beránek* bus 6:00 hod* startovné 9000 Kč (doprava, nocleh se snídaní, pojištění), sleva 400

 

Červen

so 1.6. 1. Slavíme 50 let dálkových pochodůCA (PT) /1

Benešov* akce k 50. výročí dálkových pochodů v Čechách* pěší 16 – 100 km* SO, O* KČT Benešov* start trasy 100 km v Čechticích od 20 hodin, trasy 16 až 50 km v Benešově, Čerčanech, Senohrabech, Mnichovicích a Říčanech od 6 hod, cíl v Praze-Hostivaři, Toulcův dvůr do 20 hod* vlak 5:58 hod

út 4.6. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* promítání z akcí

čt-ne 6.-9.6. Dunajská cyklostezka (CT) /Zrušeno pro povodně
Z Pasova do Vídně podél Dunaje* Pasov - Linz - Mauthausen - Ybbs - Melk - Krems - Tulln - Vídeň, večerní návrat do Brna* 4 dny, 40-80 km/den, celkem 300 km* SO* Zájezd CK Alpina, průvodce Josef Sedláček* bus 6:00 z Brna* startovné 5500 Kč (doprava, 3 noci se snídaní)

so 8.6. 45. Memoriál Jaroslava ŠvarceCA (PT) /6

Velký Újezd* 50, 35, 25, 17, 6 km* L, SO* KČT TJ Sokol Velký Újezd* Hřiště TJ 6:30 - 9 hod* bus 6:20 hod

so 8.6. 31. Chválkovic do ChválkovicCA (PT, CT) /1

Chválkovice na Hané* PT 50, 33, 26, 25, 21, 16 km, CT 100, 70, 50 km* L, SO* KČT Chvalkovice* fotbalové hřiště TJ Sokol ve Chvalkovicích na Hané 6 - 10 hod* vl. auto 5:00 hod

so-ne 8.-9.6. 1. Okolo Brna (CT) /23

1. Tišnov – Šmelcovna - Brno – Blučina, 2. Blučina – Lednice – Mikulov - Břeclav * 2 dny, 60+60km* L* Juráš Balcárek, Ladislav Horák* vlak 6:39 hod* ubytování Blučina, záloha 200 Kč do 5.3.

pá-ne 14.-16.6. 1. Na Rejvíz na kole (CT) /15

1. Hanušovice - St. Město – Javorník – Rejvíz (noc) 2. Rejvíz - Pásmo Orlíka – Jeseník – Rejvíz (noc) 3. Rejvíz - Vrbno p. P. - M. Morávka – Rýmařov – Šternberk – Přerov* 80, 75, 110 km* SO* Jiří Halíř* vlak 6.37 hod* záloha 500 Kč do 7.5.

pá-so 14.-15.6. 47. Krakonošova stovkaCA (VHT) /0

Vrchlabí* PT 100, 55 km* O, SO* DDM Vrchlabí* start Vrchlabí 21:00 hod* vlak 13:48 hod

so 22.6. 36. Konické štrapáceCA, 15. Na kole okolo KoniceCA (PT)(CT) /3

Konice* PT 50, 35, 20, 10 km, CT 120, 90, 60, 40, 20 km* L, SO* KČT TJ Spartak Přerov, Stanislav Dostál* Šenk Na Staré poště 6:30 - 9:30 hod* vlak 5:02 hod

ne 23.6. 2. Lysá z Přerova & back (CT) /7

Náročný jednodenní cyklistický výlet na Lysou* Přerov – Bystřice – VM – Mořkov - Frenštát – Pržno - Pražmo – Lysá - zpět* 235 km* O* Martin Tomek* Koloseum 5:20 hod nebo vlak 5:37 hod do VM

so 29.6. 6. Tři kameny (VHT) /Zrušeno pro nemoc

Libina - Tři kameny - Bradlo – Nová Hradečná* 7 km, cvičné lezení na skalách* L* Jiří Balcárek ml.* vlak 7:02 hod

 

Červenec

st-ne 3.-7.7. 1. Eldorádo klettersteigů na Dachsteinu (VHT) /23

Zajištěné cesty v oblasti Dachsteinu s možností výstupu na vrchol Dachsteinu (2995m)* SO* nocleh v kempu v Ramsau, vlastní stany* vlastní auta* Jiří Balcárek ml.* odjezd 3.7. v 7:00 parkoviště u Parníku Přerov* záloha 600 Kč do 4.6., sleva 100 Kč

pá-so 12.-13.7. 14. Z Olomouce za rozhledem z PraděduCA (PT) /0

Olomouc* PT 100, 50, 15, 7 km* O, SO, L* KČT Klub Dobrý Hospodář Olomouc* start 100 km v pátek z parkoviště před poštou (vpravo z budovy hlavního nádraží ČD                             Olomouc) 19 - 20 hod* vlak ? hod

so-út 13. – 16.7.  5.  Skalní vyhlídky Jizerských hor I.běh (PT) /34  Foto z akce

st-so 17. – 20.7.  5.  Skalní vyhlídky Jizerských hor II.běh (PT)

Jizerské hory* 10-20 km/den* Oldřichovský Špičák, Dračí vrch, Jizera, Sněžné věžičky, Štěpánka* L* Jiří Balcárek ml.* vlastní auta/vlak 5:58 hod* jednodenní túry po lehku, vhodné i pro rodiny s dětmi, záloha 500 Kč (3 noclehy s polopenzí v penzionu Karlos v Kořenově) do 5.3.., doplatek 1000 Kč do 4.6., sleva 100 Kč. Pro velký zájem možnost výběru dvou termínů (I. nebo II. běh), pobyt lze prodloužit na 4, 5, 6, 7 nocí. V případě menšího zájmu se bude konat pouze první běh. 

pá-ne 19.-21.7. 1. Přechod Rychlebských hor (VHT) /Zrušeno

Trasy viz propozice* 3 dny, 8+7+4,5 hod* L* Václav Koutný* vlak 5:47 hod* záloha 450 Kč (2x ubytovna Travná) do 7.5, sleva 30 Kč

 

Srpen

pá-ne 2.-4.8. 1. Vysoké Tatry (VHT) /21

1. Koprovský štít 2. Rysy, 3. Ostrva* SO* Juráš Balcárek* minibus 2:00 hod od Mašinky* záloha 32 Eur (nocleh v Horském hotelu na Popradském plese), 800 Kč (doprava minibusem) do 4.6.

út 6.8. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* promítání z akcí

so 10.8. 2. Hostýnská osmaCA (VHT) /2

Rajnochovice - Tesák - Obřany - Nad Ráztokou - Humenec - Troják - Tesák - Kelčský Javorník - Rajnochovice* 65 km, 2500 m* O* vl. auta 6:00 hod* start v Rajnochovicích v 8:00 hod* závod 2-členných družstev

so-út 17.-20.8. 2. Jizerky na kole (CT) /11

Kořenov, jednodenní výlety po lehku* 50, 78, 38, 32 km* L* Milan Bezděk* vlak 6:37 hod* záloha 600 Kč do 2.4., doplatek 1000 Kč (3 noclehy s polopenzi v penzionu Karlos Kořenov) do 4.6., sleva 100 Kč

so 17.8. 11. Za vizovickú trnkúCA (PT) /1

Vizovice* PT 50, 35, 20, 10 km* L, SO* KČT Vizovice* Sokolovna 6.15 - 11 hod* vlak 4:44 hod

pá-ne 23.-25.8. 9. Loučení s létem na kole (CT) /26

1. Šumperk – Letohrad – Mistrovice, 2. Šerlich – Hanička – Z. brána - Mistrovice, 3. Mistrovice – Zábřeh* 3 dny, 70, 65, 70 km* L* Karel Ludvík* vlak hod* záloha Kč do 30.6.

so 24.8. 34. Brněnská podkovaCA (PT) /0

Brno-Řečkovice* PT 100, 52, 40, 27, 16 km* SO* KČT Moravská Slavia Řečkovice* bývalý pivovar na Palackého náměstí 6.30 - 10 hod* vlak 5:39 hod

st-ne 28.-31.8. Innská cyklostezka (CT) /1
Cyklistika Alpami ze švýcarského Engadinu do rakouského Tyrolska* Trasa: Malojapass - St.Moritz - Pfunds - Landeck – Innsbruck, noční návrat do Brna* 4,5 dne, 40-90 km/den, celkem 240 km* SO* Zájezd CK Alpina, průvodce Josef Sedláček* bus večer z Brna* startovné 7600 Kč (doprava, 3 noci se snídaní)

pá-ne 30.8.-1.9. 1. Těšínské Beskydy na kole (CT) /Zrušeno

1. Jablunkov – Hrčava – Trojmezí – Bukovec – H. Lomná. 2. D. Lomná – Kamenitý – chata Ostrý – Kozubová – Milíkov – H. Lomná. 3.  Kamenná chata – Hrubý Buk – Konečná – Bílá – H. Bečva – V. Meziřičí (Přerov)* 65, 50, 80 km* SO* Jiří Halíř* vlak 8.10 hod* záloha 500 Kč

čt-ne 29.8.-1.9. 3. Přechod Nízkých Tater (VHT) /3 Foto z akce

1. Telgárt - Ramža, 2. Ramža - Ďurková, 3. Ďurková - Donovaly* 12:25, 10:50, 9:10 hod* O* Juráš Balcárek, Tomáš Beránek* vlak čt 13:25 hod

so-ne 31.8.–1.9. 1. Oblastní seminář VHT na Skalném (VHT) /0

Skalný* zásady správného provozování VHT, zajištěné lezení s možností absolvovat Minumum VHT* OKČT Přerov–Předmostí* Ing. Libor Holub, Ph.D., Krakovská 5, 700 30 Ostrava 3, 776 672 383, libor.holub@katalogtip.cz* přihlášky do 15.6.

 

Září

út 3.9. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* promítání z akcí

pá-so 6.-7.9. 4. Beskydská sedmičkaCA (VHT) /2 (Juráš a Tomáš, čas 20.30 hod, 411.místo z 1062 v kategorii Hobby)

Extremní přechod Beskyd Třinec - Javorový - Ropice - Travný - Lysá - Smrk - Čertův Mlýn - Radhošť – Javorník - Frenštát * 85-92 km, 4300-5400 m* O* Libor Uher* vl. auta 16:00 hod* start Třinec 22:00 hod* závod 2-členných družstev

so 7.9. Vítkovské Babí létoCA (PT)(CT) /2

Vítkov* Průběžný start 7 - 9 hod na náměstí* 30 - 90 km* L* Václav Koutný* vlak 6:25 hod

čt-ne 12.-15.9. 3. Celostátní sraz VHTCA (VHT) /0

Sraz VHT ve Sněžném na Vysočině, cvičné lezení na skalách Drátník nebo pěší túry* 3,5 dne* L* Jiří Balcárek ml.* vl. auta* startovné bude upřesněno, přihlášky do 10.8. 

so 21.9. 35. Na kole PřerovskemCA, 27. Za přerovským ZubremCA (PT) (CT) /5

Přerov* CT 105, 80, 50, 30, 8 km, PT 50, 30, 22, 13, 6 km* L, SO* KČT TJ Spartak Přerov, Vítězslav Vaculík* Sokolovna 7 - 10 hod

so-ne 21.-22.9.  1. Cyklo-vodácká Moravice (VT, CT) /4

Moravice* 1. sjezd Moravice, 2. den kolo* nocleh ve stanu* Petr Jakubíček* vlastní doprava 7.00 hod Petřivalského 1, Přerov (klubovna Lišáků)

so-ne 28.-29.9. 11. Přechod slovenských pohoří – Kremnické vrchy (VHT) /14   Foto z akce

1. Čremošné, Čierná Voda – Flochová (1317m) – s. Flochovej - s. Kordiky – Skalka, 2. Skalka – Zlatá Studna - Tri Kríže – Kremnica* 2 dny, 5,5+4 hod, 1043m+300m* L* Tomáš Beránek* vlak 5:00 hod* záloha 25 Eur (nocleh Chata Limba na Skalce s polopenzí)

 

Říjen

út 1.10. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* promítání z akcí: Tomáš – Nízké Tatry, Kremnické vrchy

so 5.10. 20. Po šumperském psaníčku – memoriál Josefa JankůCA (PT) /3

Šumperk* 11, 15, 25, 35, 50 km* L* KČT Šumperk* DDM Vila Doris 7-10 hod* vlak 5:02 hod

pá-ne 11.-13.10. Zkoušky vedoucích a cvičitelů VHTCA (VHT) /Zrušeno pro malý zájem

Cvičné skály Drátník* O* Jiří Balcárek ml.* vl. auto 16 hod* ŠS VHT Brno* horolezecká výzbroj

so 12.10. 13. Putování za burčákem (PT) /47

Trasa: Dubňany, Jarohněvický rybník – Mutěnice, hřiště u školy 5 km* L* Tomáš Beránek* Restaurace Parník bus 7:30 hod* startovné 190 Kč (kapacita omezena pouze pro členy /sleva 25 Kč/ a jejich kamarády) do 15.9.

so 19.10. 11. Pochod Dobrých hospodářůCA (PT) /1

Olomouc* 11, 16, 20, 30 km* L* KČT Klub Dobrý hospodáč Olomouc* Kadeřnictví Javeta, Domská ul. 8-10 hod* vlak 7:02 hod

so-po 26.-28.10. 1. Rozhledny Krnovska (PT) /7

Úvalno, Cvilín, Vyhlídka pod Lysou* 3 dny, 26, 26, 11 km* L* Milan Bezděk* vlak 4:45 hod* záloha 400 Kč (nocleh) do 4.6.

 

Listopad

so 2.11. 8. Stříbrnými JeseníkyCA (PT) /1

Nízký Jeseník* 15, 25, 35, 50 km* L* KČT Klub Dobrý hospodáč Olomouc* start 15 km ČD Hlubočky 8.00 - 9.30 hod,  25, 35, 50 km ČD Šternberk 7.35 - 8.20 hod* cíl restaurace Pod věží Radíkov* vlak 7:02 hod

Út 5.11. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* promítání z akcí

pá 8.11. Horolezecké setkání v BezuchověCA (VHT) /10

Bezuchov* Trasa Pavlovice - Šišma - Bezuchov* 10 km* 18 - 22 hod promítání z expedic do hor, zabíjačka* HO Bezuchov, Juráš Balcárek, Karel Ludvík* bus 13:30 hod do Pavlovic

so 16.11. 2. Memoriál Jana ZajíceCA (PT) /2

Vítkov* L* sraz v 9,00 na hřbitově ve Vítkově* vlak 6:25 hod

so 16.11. 42. Za posledním puchýřemCA (PT) /3

Humpolec* Trasy dle propozic* 10 - 50 km* L* KČT Humpolec

 

Prosinec

út 3.12. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* promítání z akcí

so 7.12. 24. Přerovský traverzCA (PT) /53

Poslední traverz přátel VHT s promítáním z hor a s taneční zábavou* 12 km* L* Otakar Bujnoch* Sokolovna 9:30 hod * startovné 210 Kč do 15.11., sleva 30 Kč

so 14.12. 2. První čaroděj (LT) /Zrušeno pro oblevu

Ostružná – Paprsek (chata, občerstvení) – okruh Pohádka - Smrk – Paprsek – Staré Město pod Sněžníkem* 23 km. 500 m* L* Jiří Balcárek ml.* vlak 6:37 hod

so 21.12. 15. Hostýnské vrchy (LT) /Zrušeno pro sníh

Valašské Meziříčí – Lazy (hospoda, občerstvení) – Troják (hospoda, občerstvení) – Tři Kameny – Skalný – Bystřice pod Hostýnem* 38 km* SO* Jiří Balcárek ml.* vlak 6:02 hod

čt 31.12. 29. Silvestrovská bouda (PT) /0

Cíl Kamenná bouda od 10 hod do setmění* L* Sbor dobrovolných hasičů Velký Újezd* bus ? hod

Legenda: CA – celostátní akce, typ turistiky (VHT) – vysokohorská, (PT) - pěší, (CT) - cyklo, (LT) – lyžařská turistika, (ZT) – zimní táboření, obtížnost akce L - lehké, SO – středně obtížné, O - obtížné

Home