Kalendář akcí VHT Přerov 2012
(Download pdf verze)

Vedoucí

Leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

Leden

ne 1.1. 21 Novoroční výstup na Čekyňský kopecCA (PT) /Účast 19

Hvězdicový výstup na Čekyňský kopec* 10 km* L* KČT TJ Spartak Přerov, Vladimír Wnuk* setkání u Památníku nad Přerovskou roklí 10 - 14:30 hod

út 3.1. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* promítání z akcí  

so 7.1. 9. Dálková  jízda Potštát - Přerov (LT) /Zrušeno pro sníh!

Potštát - Kozlov - pramen Odry - Velký Újezd (oběd) - Sobišky - Přerov* 35 km* L* Jiří Balcárek ml.* vlak 6:00 hod

so 7.1. 35. Zimní výstup na HelfštýnCA (PT) /6

Hvězdicový výstup na hrad Helfštýn do 14 hod* 12 km* L* KČT SK Přerov, Jiří Švec* vlak 7:56 hod

so 14.1. 16. Hostýnské vrchyOA (LT) /Zrušeno pro sníh!

Hostýn - Troják - Lazy - Val. Meziříčí* 33 km* SO* Milan Bezděk, bus 8:00 hod

so-ne 21.-22.1. 3. Západní Javorníky na sněžnicích (ZT) /3

Nový Hrozenkov - Kohútka - Papajské sedlo - Makyta - Huslenky* 2 dny* 24 km* SO* Vít Kožuch* vlak 7:56 hod

čt-ne 19.-22.1. 5. Přejezd Krkonoš (LT) /9

Ubytování ve Špindl. Mlýně* 4 dny * SO* Karel Ludvík, Josef Vojáček* vlak 6:02 hod* záloha 1000 Kč do 6.12.

čt-út 26.-31.1. 42. Lyžařský přejezd Jizerských horCA (LT) /16

Jizerka* túry po lehku v upravených stopách* 6 dnů* KČT Tatran Jablonec, Jiří Balcárek ml.* vlak 6:02 hod* KČT Jablonec n. N., startovné 2590 Kč (5 noclehů s polopenzí) do 25.12., možnost kratšího pobytu

so-ne 28.-29.1. 1. 24 hodin na Lysé hořeCA (VHT) /1

Lysá hora* okruh Hotel Petr Bezruč – m. zn.  – Lysá hora  - č. zn. – hotel PB 12 km, převýšení 750 m* O* Libor Uher* Start Malenovice 10:00* maraton jednotlivců a extremní horská štafeta dvojic, přihlášky do 31.12.2011

 

Únor

so 4.2. 2. Beskydy – Bílá (LT) /Zrušeno pro nemoc!

Bílá* Červený okruh 33 km, modrý okruh 20 km*  SO, L* Tomáš Beránek* vlak 5:00 hod

so-ne 11.-12.2. 6. Přejezd Orlických horOA (LT) /44

1. Číhalka - Šerlich – Pěticestí – Hanička – Rokytnice v O. h. (nocleh), 2. Mladkov - Suchý vrch - Červenovodské sedlo - Buková hora - Štíty* 37 - 27, 23 - 12 km* SO, L* Tomáš Beránek* bus 5:30 hod restaurace Parník* startovné 700 Kč (polopenze) do 3.1., sleva 50 Kč

út 14.2. Výroční členská schůze* Restaurace U radnice 17:00 hod, zpráva, příspěvky, občerstvení

so 18.2. 2. Hostýnská padesátka (LT) /Zrušeno pro oblevu!

Bystřice p. H. – Troják - Lazy a zpět* 50 km, 900 m* O* Jiří Balcárek ml.* bus 6:15 hod

so 25.2.  3. Jesenícký skimaraton (LT) /Zrušeno!

Ramzová - Keprník - ČHS - Praděd - ČHS - Kouty n. D.* 42 km, 1300 m* O* Karel Ludvík* vlak 4:12 hod

so 25.2. 23. Šumperská zimní 50CA (PT) /2

Šumperk* 8, 15, 25, 35, 50 km* SO* KČT Šumperk* vlak 4:54 hod

Ne 26.2. 1. Hostýnsky pohodově (LT) /2

Tesák - Troják – Tři kameny – Bystřice p. H.* 23/30/40 km* L,SO* Jiří Balcárek ml.* bus 7:00 hod

 

Březen

so 3.3.  6. Poslední čaroděj (LT) /4

Ramzová – Šerák – Keprník – ČHS - Kouty n.D.* 20 km, 880 m* L* Tomáš Beránek* vlak 6:37 hod

út 6.3. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* promítání z akcí

so 10.3. 32. Přerovská padesátka – Memoriál Jiřího CaletkyCA (PT) /8

Přerov* 50, 35, 22, 13 km* L* KČT TJ Spartak Přerov, Vítězslav Vaculík* Sokolovna 7-10 hod

17.3. 37. Dálkový pochod Drahanskou vrchovinouCA (PT) /0

Rousínov* dle propozic * 8, 15, 21, 25, 35, 50  km* SO* TOM Kačeny Rousínov* vlak 6:00 hod, start Rousínov, Kalouskova ul. (Svornost)  07 – 10 hod

so 31.3.  41. Int. Wienerwald wandertag - Za nejkrásnější medailí do Vídně (PT) /59

Vídeň - Nussdorf, start Gasthaus Kapitan Otto na nábřeží Dunaje* 11, 18 km* L* Tomáš Beránek* bus 6:00 hod restaurace Parník* záloha 400 Kč (doprava) a startovné pochodu 1.50 Eur bez nebo 7.50 Eur s medailí (nutno objednat předem) do 7.2., sleva 50 Kč

so 31.3. 14. Setkání s pivemCA (PT) /0

Lhota n. Mor.* cílový pochod Hostinec Pod lipou, Lhota nad Moravou 10 – 14:30 hod* L* KČT Klub DH Olomouc* vlak 7:04/8:06 hod

 

Duben

čt-po 5.-9.4.332. Velikonoční přechod Slovenského rájeCA (VHT) /43

Rokliny Slovenského ráje - dle propozic* 5 dnů, 25 - 38 km/den, až 1100 m/den* SO,O* Jiří Pešák* doprava individuální* startovné 90 Eur, záloha 50 Eur do 31.1.

út 10.4. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod * promítání z akcí

so 14.4.. 1. Na kole kolem Přerova (CT) /5

Přerov* Přerovský pěší okruh na bikách* MTB 125 km*  SO* Vít Kožuch* Odjezd v 8:30 hod u lávky u tenisu na cyklostezce.

so 14.4. 15. Po stopách Eskymo WelzlaCA (PT) /3

Zábřeh* 5, 10, 15, 20, 25, 35, 50 km* L,SO* KČT Zábřeh* Městský stadion 6:30-10 hod, vlak 5:52 hod

so 21.4. 23. První slanění na SkalnémOA (VHT) /41

Tesák – Skalný (slaňování) – Bystřice p.H.* 14 km* L* Jiří Balcárek ml.* bus 7:00 hod* lano a lezeckou výstroj zajišťuje pořadatel, špekáčky, za nepřízn. počasí se akce nekoná

so 28.4.  38. Přerovský vandr krajem Přerovského povstáníCA (PT) (CT) /Účast 430 Foto z akce

Přerov* PT 7, 15, 22, 30, 50 km, CT 35, 55, 85, 115 km* L, SO* Milan Bezděk* Base Camp 7 - 9:30 hod

ne 29.4. 1. Minimum VHT na Skalném (VHT) /15 Foto z akce

Hostýnské vrchy* Školení a plnění Minima VHT (akce doporučena pro členy, co ještě Minimum nemají)* L* Jiří Balcárek ml.* vl. auta 8.00 hod parkoviště Koloseum na Želátovské ul. nebo bus 7:00 hod* přihlášky do 22.4.

 

Květen

Út 1.5.  1. Turistika totálně terénem (MTB)/11

Přerov* Nezávodní zdolávání různého terénu Přerov Výkleky – Helfštýn – Přerov, horské kolo, plavání , lezení na skalách, orientace* Petr Jakubiček* Sraz Sokolovna 8:00 hod

so-út 5.-8.5. 4. Vodopády a nejkrásnější skalní vyhlídky Jizerských hor (PT) /41

Jizerské hory* 10-20 km/den* Jedlový důl, Velký Štolpich, Frýdlantské cimbuří, Ořešník*L* Jiří Balcárek ml.* vlastní auta *vlak 6:02 hod* jednodenní túry po lehku, vhodné i pro rodiny s dětmi, záloha 500 Kč (3 noclehy s polopenzí v penzionu Karlos v Kořenově) do 7.2., doplatek 1000 Kč do 3.4., sleva 100 Kč

út 8.5. Vítkovskem pěšky i na koleCA (CT) /1

Vítkov* Průběžný start 7 - 9 hod náměstí* 30 - 90 km* L, SO* Václav Koutný* vlak 6:25 hod

út 15.5. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* promítání z akcí

pá-ne 11.-13.5.  1. Malé Karpaty (VHTT) /5

1. Smolenice – P. Podhradie,  2. P. Podhradie – chata Na Babe,  3. Chata Na Babe – Bratislava* 2,5 dne* SO* Václav Koutný* vlak 6:21 hod* záloha 30 Eur (ubytování) do 3.4.

so 19.5. 44. 36 000 Valašských kroků (PT) /21

Hostýnské vrchy* Lazy – Troják – Rusava 25 km, Troják – Rusava 15 km* L* KČT TJ Spartak Přerov, Stanislav Dostál* Bazén 7:45 hod

so-ne 19.-20.5. 1. Cyklostezka Bečva (CT) /13

Přerov – Valašské Meziřičí - Vsetín – Velké Karlovice – Horní Bečva (noc) – Rožnov – V. Meziřičí – Hranice n. M. - Přerov* 91, 87 km* SO* Jiří Halíř* Sokolovna 8:30 hod* záloha 300 Kč do 15.5.

so 19.5. 8. Smržické vandrCA (PT)(CT)(MTB) /2

Smržice* pěší 15, 22, 28, 40, 50 km, cyklo 20, 34, 50, 110 km, MTB 14, 28 , 40, 58 km* L, SO* KČT Smržice* start Kulturní dům od 7:00 hod

pá-ne 25.-27.5.  Seminář cvičitelů a vůdců VHT na Rumpálu (VHT) /1

Cvičné skaly u Rokycan*  Sekce VHT, Roman Holubjak a Jiří Balcárek ml.* seminář na cvičných skalách

so 26.5. 15. Pivovarská čtvrtka (PT) /2

Hanušovice* turistický pochod *trasy 6 - 22 km *L *start Hanušovice, Šumperk, Králíky* cíl Hanušovický pivovar* vlak 6:02 hod

so 26.5. 36. Putování za Loštickým tvarůžkemCA (PT)(CT) /6

Loštice*pěší 50, 35, 25, 15, 8 km, cyklo 15, 30 50 km* L,SO* KČT Loštice* Hřiště kopané Sk od 7 hod* vlak 5:52 hod

 

Červen

st-ne 30.5-3.6. 4. Cyklostezka Podél Adige (CT) /24

Z Alp pod balkón Julie ve Veroně* Reschen pass – Merano – Bolzano – Trento - Verona* 4,5 dne, 280 km* SO* Josef Sedláček* bus Pivovar st 19:30 hod* startovné 5000 Kč (doprava, penziony se snídaní, pojištění), záloha 3000 Kč do 19.3.

pá-po 1.-4.6. 2. Krkonoše (VHT) /21

Ubytování na Bartlové lávce* 4 dny, 68 km* L, O* Juráš Balcárek, Josef Vojáček* vlak 6:02 hod* záloha 600 Kč do 15.5.

so 2.6. 39. Bílovecká padesátka (PT) /3

Bílovec* 8, 15, 25, 50 km* L* KČt Bílovec* Dům chovatelů 6:30 - 9 hod

út 5.6. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* promítání z akcí

so 9.6. 44. Memoriál Jaroslava ŠvarceCA (PT) /3

Velký Újezd* 50, 35, 25, 17, 6 km* L, SO* KČT TJ Sokol Velký Újezd* Hřiště TJ 6:30 - 9 hod

pa-st 8.-20.6. 4. Cykloakce Toskánsko (CT) /6

Toskánkso* Levanto –Pisa – ostrov Elba – Piombio – Talamone - Siena – Florencie - Fiumalbo* 13 dnů, 560 - 720 km* SO* Josef Kopeček +420608625729* bus Evang. kostel 17:00 hod* startovné 7500 Kč (doprava, kempy), záloha 4000 Kč do 7.3, zbytej do 10.5.

ne 10.6. 1. Radar day (CT) /6

Loučka* Detailní seznámení s nezapomenutelným kopcem Přerovska -  výjezd, sjezd, instalace 1. kešky VHT* CT 45 - 65km* L, SO, O* Martin Tomek* most U tenisu 8:00 hod 

pá-so 15.-16.6. 46. Krakonošova stovkaCA (PT) /0

Vrchlabí* PT 100, 55 km* O, SO* Pavel Horný* start Vrchlabí 21:00 hod

so 16.6. 17. HanáčekCA (PT) /3

Sv. Kopeček* 7, 15, 25, 50 km* L, SO* KČT KD Hospodář Olomouc* Sv. Kopeček restaurace U Macků, 7-10 hod

so 23.6. 5. Tři kameny (VHT) /12

Libina - Tři kameny - Bradlo - Nová Hradečná* 7 km, cvičné lezení na skalách* L* Jiří Balcárek ml.* vlak 7:04 hod

so 23.6. 35. Konické štrapáceCA, 14. Na kole okolo KoniceCA (PT)(CT) /2

Konice* PT 50, 35, 20, 10 km, CT 120, 90, 60, 40, 20 km* L, SO* KČT TJ Spartak Přerov, Stanislav Dostál* Restaurace na bytovkách 6:30 - 9:30 hod

 

Červenec

st-ne 4.-8.7. Cyklojízda Olomouckým krajemCA (CT) /52

Hranice – Přerov – Plumlov – Mohelnice – Kouty n. D. – Jeseník - Staré Město p. Sn. – Zábřeh* 259 - 309 km, 5 dnů* L* Jiří Halíř, Tomáš Beránek* doprovodné vozidlo* startovné 1250 Kč do 31.3., sleva 50 Kč  

čt-ne 19.-22.7. 1. Totes Gebirge (VHT) /8

Totes Gebirge* Výstup normálkou nebo klettersteigem (D-E) na Grosser Priel 2515 m* 4 dny* SO, O* Karel Ludvík, Juráš Balcárek* Ev. kostel µbus 6:00 hod* záloha 2500 Kč (doprava) a 40 Eur (záloha na ubytování) do 15.5.

 

Srpen

so-ne 28.7.-5.8. 1. Dolní Engadin a Bernina (VHT) /9

Třítisícovky ve východním Švýcarsku, Muttler, Piz Lischana, Piz Linard, Bernina (4049 m)* 9 dnů* SO, O* Jiří Balcárek ml., Rudolf Štěpančík* vlastní auta* záloha  600Kč do 56., sleva 100 Kč

út 7.8. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* promítání z akcí

so 11.8. 1. Hostýnská osmaCA (VHT) /2

Rajnochovice - Tesák - Obřany - Nad Ráztokou - Humenec - Troják -  Tesák - Kelčský Javorník - Rajnochovice* 58 km, 2400 m* O* vl. auta 6:00 hod* start OÚ Rajnochovice v 8:00 hod* závod 2-členných družstev

so-út 11.-14.8. 1. Jizerky na kole (CT) /18

Kořenov* 30, 70, 70 55 km* L* Milan Bezděk* vlak 6:02 hod* jednodenní výlety po lehku, záloha 500 Kč do 3.4., doplatek 1000 Kč (3 noclehy s polopenzi v penzionu Karlos Kořenov) do 5.6., sleva 100 Kč

so-so 18.-25.8. 1. Dolomity (VHT) /14 Foto z akce

Skupiny Tofany, Cristallo, Sextenské Dolomity* 8 dnů* SO, O* Lumír Kadlas, Václav Koutný* Ev. kostel µbus + vlastní auta 5:40 hod* záloha 3000 Kč (doprava) do 3.4

pá-ne 24.-26.8. 8. Loučení s létem na kole (CT) /15

1. Šumperk – Letohrad – Mistrovice, 2. Šerlich – Hanička – Zemská brána - Mistrovice, 3. Mistrovice – Zábřeh* 3 dny, 70, 65, 70 km* L, SO* Karel Ludvík* vlak ? hod* záloha ? Kč do 30.6.

pá-ne 31.-2.9. 1. Jeseníky na kole (CT) /Zrušeno z rodinných důvodů!

Mor. Beroun – Slezská Harta – Vrbno p. Pradědem (noc) – Rejvíz – Jeseník – Červenohorské sedlo – Vidly – Karlova Studánka – Přerov* 3 dny, 70, 65, 120 km* SO* Jiří Halíř* vlak 7:04 hod* záloha 400 Kč do 7.8.

 

Září

út 4.9. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* promítání z akcí

pá-so 7.-8.9. 2. Beskydská 7CA (VHT) /3

Extremní přechod Beskyd Třinec - Javorový - Ropice - Travný - Lysá - Smrk - Čertův Mlýn - Radhošť – Javorník - Frenštát * 83-92 km, 4500-5400 m* O* Libor Uher* vlak 15:56 hod* start Třinec 22:00 hod* závod 2-členných družstev

so 8.9. Vítkovské Babí létoCA (PT)(CT) /2

Vítkov* Průběžný start 7 - 9 hod na náměstí* 30 - 90 km* L* Václav Koutný* vlak 6:25 hod

pá-ne 14.-16.9. 2. Celostátní sraz VHTCA (VHT) /11

Sraz VHT ve Sněžném na Vysočině, cvičné lezení na skalách Drátník* 2,5 dne* L* Jiří Balcárek ml.* vl. auta* startovné bude upřesněno, přihlášky do 31.5. 

so-ne 15.-16.5.  1. Jeseníky – Pásmo Orlíka a Dlouhé stráně (CT) /Zrušeno!

Jeseníky* 1.Jeseník – Rejvíz - Opavská chata - Pásmo Orlíka - Videlské sedlo - Milionová cesta - Švýcárna (nocleh), 2.Švýcárna – Petrovka - Kouty n. D. - elektrárna Dlouhé stráně – Vernířovice - Šumperk (Zábřeh)* SO* Pavel Horný* vlak 6:37 hod

so 15.9. 34. Na kole PřerovskemCA, 26. Za přerovským ZubremCA (PT) (CT) /4

Přerov* CT 100, 80, 60, 40, 25 km, PT 50, 35, 22, 13 km* L, SO* KČT TJ Spartak Přerov, Vítězslav Vaculík* Sokolovna 7 - 10 hod

čt-ne 20.-23.9. 1. Cyklostezka Burgenland (CT) /Účast 27 Foto z akce

Cyklostezka rakouským Burgelandskem mezi vinicemi a zámky podél maďarských hranic až k Neziderskému jezeru* Fehring – Heiligenkreuz Lockenhaus – Eisenstadt - Purbach – Kittsee (u Bratislavy)* 4 dny, 278 km* SO* Tomáš Beránek* bus 6:00 hod * startovné 3900 Kč (doprava, nocleh se snídaní, pojištění) do 3.4., sleva 300

so 29.9. 7. Svatováclavská jízda (CT) /Zrušeno!

Hostýnské vrchy* 70 - 80 km* L* František Prusek* Hvězda 8:30 hod

 

Říjen

út 2.10. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* promítání z akcí

pá-ne 5.-7.10. Zkoušky vedoucích a cvičitelů VHTCA (VHT) /0

Cvičné skály Drátník* O* Jiří Balcárek ml.* vl. auto 16 hod* ŠS VHT Brno* horolezecká výzbroj

so-ne 6.-7.10.310. Přechod slovenských pohoří - Povážský Inovec (VHT) /Účast 14  Foto z akce

1. Mnichova Lehota – Chata pod Inovcem – Inovec (1042 m) – Šport chata Bezovec, 2. Šport chata – Kostolný vrch - Piešťany* 2 dny, 7.5+5.5 hod* SO* Tomáš Beránek* vlak 3:13 nebo 5:48 hod* záloha 16 Eur (nocleh) do 5.6.

so 13.10. 12. Putování za burčákem (PT) /284

Trasy: Dubňany, Jarohněvický rybník – Mutěnice, hřiště u školy 5 km* Změna: Pořadatel obec Mutěnice navíc připravuje 3 trasy v délkách 4 km, 9 km a 12 km, které budou barevně značeny a které povedou pouze mutěnickým katastrem. Start bude u Restaurace Pod Bůdama (vedle zastávky ČD) od 9:00 hod, startovné se platit nebude * L* Tomáš Beránek a kol.* Restaurace Parník bus 7:30 hod* startovné 175 Kč (doprava) do 30.9., sleva 25 Kč

ne 14.10. 1. Východ slunce na Bludném a výstup na Vartovnu (PT) /Zrušeno pro nepříznivé počasí!

Troják – Bludný vrch a zpět, Syrákov – Vartovna (rozhledna) a zpět* 7+6 km* L*  vl. auta* parkoviště Koloseum na Želátovské ul. 5:30 hod.* Jiří Balcárek ml.* akce se koná pouze za jasného počasí, případná změna termínu

ne-po 21.10.-12.11. 2. Nepál – Island Peak (VHT) /5

Nepál – trek Lukla - Namche Bazar - Kala Pattar (5550 m) - Island Peak (6189 m) - Lukla* 23 dnů* O* Tomáš Beránek, Karel Ludvík

 

Listopad

Út 6.11. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* promítání z akcí

so 10.11. Horolezecké setkání v BezuchověCA (VHT) /5

Bezuchov* Dřevohostice – Hradčany – Šišma – Bezuchov* 11:00 běh  na Helfštýn a 14:00 vyhlášní výsledků, 15:30 – 21:00 hod přednášky z expedic (Broad Peak. Pik Lenina, , Nanga Parbat, Annapurna) * L* HO Bezuchov, Juráš Balcárek* bus 10:45 hod do Dřevohostic

so 17.11. 1. Memoriál Jana ZajíceCA (PT) /2

Vítkov* L* sraz v 9,00 na hřbitově ve Vítkově* vlak 6:25 hod

so 17.11. 41. Za posledním puchýřemCA (PT)/0

Plzeň* Trasy dle propozic* 10 - 50 km* L* KČT PLzeň

 

Prosinec

so 1.12. 23. Přerovský traverzCA (PT)(VHT) /77

Poslední traverz přátel VHT s promítáním z hor a s taneční zábavou* 12 km* L* Otakar Bujnoch* Sokolovna 9:30 hod * startovné 210 Kč do 15.11., sleva 30 Kč

út 4.12. Schůze* Restaurace Pivovar 19:00 hod* promítání z akcí

so 8.12. 2. První čaroděj (LT) /Zrušeno pro sníh!

Ostružná - Paprsek - Smrk - Staré Město* 25 km* L* Jiří Balcárek ml.* vlak 6:02 hod

so 15.12. 1. Dopolední vyjížďka Lipník – Přerov (LT) /Zrušeno pro déšť!

Lipník n.B. - levý břeh Bečvy - Přerov* 15 km* L* Jiří Balcárek ml.* bus v 8:40 hod. z aut. nádr. (8:45 hod. od nemocnice) do Lipníka, ČSAD

so 22.12. 1. Předvánoční Pustevny (LT,PT) /3

Pustevny – Radhošť – Tanečnica – Pustevny – Ráztoka (16 km) – trasu lze absolvovat na běžkách nebo pěšky (je 20 cm sněhu)* L* odjezd vlak 6.00 hod.* Jiří Balcárek ml.

 

Legenda: CA – celostátní akce, OA – oblastní akce, typ turistiky (VHT) – vysokohorská, (PT) - pěší, (CT) - cyklo, (LT) – lyžařská turistika, (ZT) – zimní táboření, obtížnost akce L - lehké, SO – středně obtížné, O - obtížné

Home