Kalendář akcí VHT Přerov 2005
KČT VHT - SK Přerov
Termín Název Druh Vedoucí Trasa Obt. Délka Odjezd Poznámka
Účast
so 1.1. 14.Novoroční výstup na Čekyňský kopec pěší Balcárek L. Přerov–Čekynský kopec, setkání u památníku nad Přerovskou roklí 10-13.30 L 10 km sokolovna 9:45  
20
so 15.1. 9.Hostýnské vrchy běžky  Balcárek L. Hostýn-Troják-Lazy-Val.Meziříčí  SO 38 km vlak 7:28 oblastní akce KČT 7
so 22.1. 3.Dálková jízda Potštát-Přerov běžky  Balcárek L. Potštát-Kozlov-pramen Odry-Velký Újezd-Sobišky-Přerov SO 32 km vlak 6:05   20
čt-út 27.-1.2. Lyžařský přejezd Jizerských hor běžky  Balcárek L. Jizerka: jednodenní trasy po lehku dle propozic pořadatele L 6 dní vlak 5.23 přihlášky a záloha 1550 Kč do 21.12.2004 8
so 29.1. 9.Nízký Jeseník běžky  Bezděk M. Moravský Beroun-Jívová-Pohořany-Sv.Kopeček L 20 km vlak 7:10 oblastní akce KČT 10
čt-ne 3.-6.2. IX.Český zimní turistický sraz běžky  Machálek J. Králíky, hvězdicové trasy SO dle výb. vlak 5.35 přihláška a poplatek 200 Kč do 7.12.2004, ubytování Králíky, www.kraliky.cz 12
so 26.2. 20.Javorníky běžky  Machálek J. Bumbálka-Portáš-Hrozenkov SO 32km bus 7.08   2
so-ne 12.-13.2. 3.Vysočina běžky  Havelka R. S:Nové Město n.M.-Ski horel-Tři Studně- Cikháj-Škrdlovice
N:Škrdlovice-Sklené-Maršov-Nové Město n.M.
L 25km denně vlak 5.35 přihlášky a záloha 110 Kč do 1.2. 8
pá-ne 18.-20.2. 1.Přejezd Šumavy I. běžky  Koutný V. Pá:Hojsova Stráž-Pancíř-Prášily
So:Modrava-Kvilda
Ne:Kubova Huť
SO 3 dny, 30,35,15km vlak 23:15 čtvrtek 17.2. přihlášky a záloha 550 Kč do 1.2. 8
pá 11.3. Hasičský bál kultura Prusek F. Tradiční Hasičský bál Prechezy - - sál Bečva 20.00 vstupné 100Kč (vstup, večeře) 20
so 12.3. 7.Setkání s pivem pěší Bezděk M. Červenka - Lhota n. Moravou L 10 km cíl hostinec Pod lípou    od 10 hod.   8
so 19.3. Ples sportovců SK Přerov kultura Sázelová J. Tradiční Ples sportovců, hraje Pavel Novák - - Městský dům 20.00 do 1.3., vstupné 100Kč pro členy SK , jinak 200 Kč 12
po 28.3. 9.Velikonoční výstup na Kelčský Javorník pěší Jakubcová M. Rajnochovice-Kelčský Javorník-Bystřice p.H. L 16 km vlak 7.25   30
čt-po 24.-28.3. 30.Velikonoční přechod Slovenského ráje VHT Pešák J. doliny Slovenského ráje SO   vlak 0.21  
23
so 9.4. 31.Krajem Přerovského povstání pěší Havelka R. trasy dle propozic pořadatele SO 8,16,25,35,50 km, CT 30,50,100 km MU Přerov, nám. T.G.Masaryka, 7-9.30  Celostátní akce s SK Přerov,
M.Bezděk - cyklo trasy, J.Balcárek - pěší trasy, R.Havelka - start a kontroly, T.Beránek - materiál, finance
319
ne 24.4. 5.Na kole za "Pekařem"  cyklo Balcárek J. Přerov-Osek-Výkleky-Přerov (DP Za přerovským Zubrem) L 44 km sokolovna 9.00 Přátelské posezení ve Výklekách u kávy s Pekařem 10
so 30.4. 12.Bílý kámen cyklo Koutný V. Přerov-Kozlov-Zelený kříž-Libava-Domašov L 80 km Nonstop Předmostí 7.00   8
ne 1.5. 16.První slanění na Skalném VHT Balcárek L. Tesák–Skalný (lezení)-Bystřice p.H. L 14 km bus 7.00  oblastní akce KČT,
sedák, 2 smyčky, 2 karabiny, špekáčky, za nepříznivého počasí se akce nekoná
30
čt-ne 5.-8.5. 2.Lužnice voda Sedláček J. Suchdol-Tábor L 3,5 vl.auta pá 15.00 přihláška do 5.4., vlastní lodě 10
ne 22.5. 1.Cvičné lezení pod Helfštýnem VHT Bezděk M. lezení pod Helštýnem SO - vl.auto 7.00 horolezecká výzbroj 9
čt-ne 26.-29.5. 1.Dunajská cyklostezka cyklo Prusek F., Beránek T. Bus: Přerov-Písek-Strážný-Passau
Kolo:Passau-Wesenufer-Linz-Au-Ybbs-Melk-Krems-Wien
Bus: Wien-Přerov
L 4 dny,  34,93,116,78 km bus 5.00 parkoviště Č.Drahlovského záloha 1700 Kč (doprava,  kempy) do 5.4, pro členy sleva 200 Kč, vlastní strava, stan, spacák 50
so 21.5. 1.Chřiby pěší Balcárek L. Roštín-Brdo-Bunč-Otrokovice SO 25 km vlak 6.05  
4
pá-ne 27.-29.5. 6.Maďarská termální koupaliště pěší Zavadilová J. Miškolc, Eger L -   přihlášky a záloha do 6.4. ubytování v rekreačních domech 5
so 4.6. Setkání VHT na Třech Kamenech VHT Balcárek L. Libina-Tři Kameny-Nová Hradečná, cvičné lezení, možno absolvovat minimum VHT  L 2 dny vlak 7.09  
3
čt-po 30.6.-11.7. 25.Zámky na Loiře a Bretaň na kole cyklo Beránek T. Tours-Chenonceau-Vannes-Quiberon-Point du Raz-Morlaix-St.Malo-Saint Michel SO 11,5 dne,  670 km Kotkova 17, bus 13:00 záloha 7 500 Kč (doprava,  poplatky, kempy, pojištění, vstupné do zámku a kláštera) do 23.3, sleva pro členy 300 Kč, vlastní strava, kolo silnice /cross, pas, spacák, stan 50
pá-ne 15. – 17.7. 4.Etapový přechod slovenských  hor - Nízké Tatry VHT Balcárek J. Telgárt–Kraľova hola–Vápenica–Homolka–Čertovica– Dumbier–Chopok–Chabenec–Prašivá–Korytnica SO 3 dny vlak 00:23  stan, spacák, jídlo na 3 dny, 2.den 2 chaty, 600 Sk, vrcholovka 8
so-so 16.-30.7. 2.Normandie na kole cyklo Sedláček J.   SO denně 50 km vl.auta 6:00 Přihlášky do 5.4. 8
pá-ne 29.-31.7. 9.Světová Olympiáda IVV cyklo Beránek T. Plzeň L 3 dny vl.auto 5:00   4
so-ne 30.7.-7.8. 5.Jesenícko,Dolní Slezsko cyklo Havelka R. hvězdicové trasy v okolí SO 9 dní, denně 50 – 80 km    přihlášky a záloha 500 Kč do 30.6., nocleh v ter.ubytovnách, zavazadla v brašnách na kole, vlastní strav, náhradní duše, pumpa 9
so-po 13. – 15.8. 4.Etapový přechod slovenských  hor - Málá Fatra VHT Beránek T. So:Štefanová-V. Rozsutec-Stoh-chata p.Chlebom,
Ne: chata p.Chlebom -V.Kriváň-Suchý-Strečno,
Po:Strečno-Minčol-Velká lúka-Martin,Stráne
SO 3 dny, 8+7+7h vlak 3.13 ubytování na Chatě pod Chlebom s polopenzí, v chatkách Podstáne, záloha 500 Kč do 7.6. 17
so-ne 27.8. – 4.9.
1.Julské Alpy VHT Bezděk M., Fiala Vl. Triglav (2864 m) , Jalovec (2645 m), Škrlatica (2740 m), Prisojnik (2547 m),
Mangrt (2679 m) 
SO 9 dnů mikrobus pro 1+7 lidí ve vlastních stanech v kempech Gozd, Bovec a Poreč 6
so-ne 3. – 4.9. 4.Etapový přechod slovenských  hor - Roháče VHT Bezděk M. Húty-Sivý vrch -Baníkov-Hrubá kopa-Žiarská chata-L.Mikuláš  SO 2 dny vlak 3.13 ubytování na Žiarské chatě, záloha 250 Sk do 6.9. 6
so-ne 3.-4.9. 2.Přes vinné sklípky cyklo Havelka R. Hustopeče a okolí SO 50 km denně vlak 6.05 návštěva vinného sklípku 9
pá-po 23.-26.9. 3.Klettersteigy v Hohe Wandu a Raxu VHT Štěpančík R. Dolní Rakousko v Hohe Wandu a Raxu SO 2,5 dny vl.auta  pá 15.30 Doprava vlastními auty, nocleh v kempu nebo chatkách, vlastní strava, vlastní výstroj: úvazek, přilba, nutné pojištění 5
st 28.9. 1.Svatováclavská jízda - Kroměřížsko cyklo Prusek F. Přerov-Stará Ves-Kroměříž-Kojetín-Přerov SO 75 km Hvězda 8.30   15
ne 2.10. 16.Poslední slanění na Skalném VHT Balcárek L. Tesák–Skalný–Bystřice p.H.  L 14 km bus 7.00 oblastní akce KČT,
sedák, I712 smyčky, 2 karabiny, špekáčky, za nepříznivého počasí se akce nekoná 
9
so 8.10. 29.Pochod slováckými vinohrady pěší Beránek T. 15km: Milotice–Dubňany–Mutěnice,
5km: Duňany - Mutěnice
L 5,15 km bus 8.15  přihlášky do 4.10., vklad 150Kč, členové sleva 40 Kč, ochutnávka burčáku 225
so 12.11. Horolezecké setkání v Bezuchově kultura Machálek J. Bezuchov - 11:00 běh, 18:00 promítání diapozitivů z Himalájí, 20:00 bál L - bus 11:05, 14:05, 17:20   11
so 3.12. 20.Jeseníky běžky  Balcárek J. Ramzová-Kouty SO 25 km vlak 5.17 možnost zkrátit na 20 km 4
so 10.12. 16.Přerovský traverz pěší Beránek T. Poslední traverz přátel VHT spojený s promítáním z výstupu na Shisha Pangma a s taneční zábavou     sokolovna sraz, 9.15, odchod 9.30 celostátní akce KČT,
přihlášky do 1.11., startovné 150 Kč, členové sleva 30 Kč, promítání LaĎa Drda: Shisha Pangma (8046 m) v roce 2004, tombola, taneční zábava s kapelou Roky 2, nocleh v ZŠ B.Němcové
79
po 26.12. 16.Štěpánská jízda běžky  Beránek T. Pustevny-Martiňák-Pustevny-Mír-Rožnov L 27 km vlak 6.06 vlak a trasa budou upřesněny dle sněh.podmínek
10
1111